Ndërlidhjet

UASHINGTON


Sekretari amerikan i shtetit, Colin Powell ka deklaruar mbrëmë se Shtetet e Bashkuara aktualisht nuk kanë plane për sulm paragoditës ushtarak për ndërprerjen e programeve veri-koreane për armë bërthamore.
“Ne nuk planifikojmë sulm paragoditës. Shtetet e Bashkuara kanë spektër të gjërë mundësishë-politike, ekonomike, diplomatike, dhe natyrisht ushtarake. Por ne nuk përpiqemi të krijojmë atmosferë krize aktualisht duke kërcënuar Korenë Veriore”, ka thënë Sekertari amerikan i shtetit.
XS
SM
MD
LG