Ndërlidhjet

JERUSALEM


Gjykata sepreme e Izraelit ka rrfuzuar apelin e ushtarëve nga përbërja rezervë për të shërbyer në Bregun perëndimorë dhe në Brezin e Gazës.
Në apelin e tyre 8 rezervistë argumentonin se kishin rrefuzuar të shërbejnë në ato territore sepse okupimi izraelit është shkelje e ligjeve ndërkombëtare.
Ndërkohë nga Nablusi njoftohet se, në valën e fundit të dhunës, forcat izraelite kanë vrarë dy palestinezë në Bregun perëndimorë.
XS
SM
MD
LG