Ndërlidhjet

PARIS


Policia franceze ka arrestuar personin që punonte në bartjen e bagazhit në aeroportin ndërkombëtarë të Parisit, Charles de Gaulle, pasi në veturën e tij ishin gjetur të fshshura materje shpërthyese plastike, detonatorë dhe dy pistoleta.
Për momentin nuk dihet nëse i dyshuari me prejardheje algjeriane ka qenë i ndërlidhur me grupe kriminale apo ekstremiste.
XS
SM
MD
LG