Ndërlidhjet

BAGDAD


Inspektorët e armatimit të Kombeve të Bashkuara vazhduan të gjurmojnë për prova të armëve të ndaluara në Irak, ndërkohë që po vërehen edhe shenja tensionesh midis inspektorëve dhe irakianëve.
Drejtori i fabrikës së raketave në al Samood, Mohammed Hussein tha se inspektorët silleshin “si gangster” dhe “në mënryë provokative” kur vizituan stabilimentet e tij në perëndim të Bagdadit.
Rezoluta e fundit e Këshillit të Sigurimit i jep Irakut edhe një shansë të fundit që të çarmatoset apo të ballafaqohet me “pasoja serioze” që Uashingtoni thotë se mundë të përfshijnë forcën ushtarake.
XS
SM
MD
LG