Ndërlidhjet

SANA


Tre mjekë amerikanë janë vrarë me armë zjarri, kurse i katërti është plagosur gjatë sulmit të një ekstremisti kundër spitalit të misionarëve në Xhibla të Jemenit.
Zyrtarët thanë se sulmuesi, një militant i dyshuar për lidhje me një parti opozitare islame, është arrestuar.
Shtetet e Bashkuara dënuan këte vrasje dhe kanë theksuar se janë duke punuar me autoritetet e Jemenit për kapjen e përgjegjësve.
XS
SM
MD
LG