Ndërlidhjet

SIDNEJ


Australianët të parët, që prej disa orësh, kanë hyrë në vitin e ri 2003.
Megjithë kërcënimet për sulme terroriste mbi 1 milionë njerëz u mblodhën në sheshin kryesor të Sidnejit për të festuar vitin e Ri.
Ndërsa ora shënoi mesnatën dhe njëherësh ndërrimin e viteve, një spektakël i vërtetë fishekzjarresh ndricoi në mënyrë artistike urën qëndrore dhe teatrin e Operas.
XS
SM
MD
LG