Ndërlidhjet

UASHINGTON


Shtetet e Bashkuara janë zotuar se do t’i ndjekin të gjithë personat e përfshirë në vrasjen e tre misionarëve amerikanë, që punonin në spitalin Baptist në Xhibla në Jemen.
Zëdhënësi i Departamentit të Shtetit Filip Riker, tha se nuk ka kurfarë arsyetimi për një sulm ndaj institucionit që mundëson ndihma dhe shërbime humanitare për popullin e Jemenit.
XS
SM
MD
LG