Ndërlidhjet

UASHINGTON


Për të katërtën herë në 5 ditët e fundit, aeroplanët luftarakë amerikanë dhe britanikë i kanë goditur caqet në jug të Irakut.
Komanda qëndrore e Shteteve të Bashkuara tha se sulmet ajrore u ndërmorrën pasi që një aeroplan luftarak i Irakut, hyri në zonën e ndalim fluturimeve.
XS
SM
MD
LG