Ndërlidhjet

RRAMALLAH


Udhëheqësi palestinez, Jaser Arafat, ka deklaruar se është kundër dhunës së ushtruar ndaj civilëve, izraelitë dhe palestinezë, por pranoi se ka dështuar për të ndaluar sulmet kundër Izraelit nga grupet ekstremiste.
Arafati ka folur gjatë ditës në television për të shënuar 38 vjetorin e lëvizjes Fatah, që ai drejton.
XS
SM
MD
LG