Ndërlidhjet

SHANGAI


Treni i parë komercial manjetik në botë ka bërë udhëtimin përurues në qytetin kinez Shangai.
Kancelari gjerman Gerhard Shrëder dhe kryeministri kinez, Zhu Rongji, ishin në mesin e udhëtarëve.
Ky tren u ndërtua me ndihmën e kompanive gjermane dhe ka kushtuar 1 miliardë e 200 milionë doll
XS
SM
MD
LG