Ndërlidhjet

Jung: Do ndihmojmë mbrojtjen e Kosovës


Ministri gjerman i Mbrojtjes, Franz Jozef Jung po qëndron në Prishtinë, me ç’rast u ka kumtuar edhe zyrtarisht presidentit dhe kryeministrit të Kosovës vendimin e Bundestagut per njohjen e Kosovës si shtet të pavarur e sovran.

Ministri gjerman tha se vendi i tij do ta ndihmojë Kosovën e pavarur dhe në formimin e Forcës së Sigurisë, si pjesë e zbatimit të planit të Ahtisaarit.
XS
SM
MD
LG