Ndërlidhjet

Klinton akuzon Obamën për gënjeshtra


Hilari Klinton ka akuzuar kundër-kandidatin për nominimin presidencial nga radhët e demokratëve, Barak Obamën, për përhapje të gënjeshtrave rreth sistemit të saj të propozuar të mbrojtjes shëndetësore në shtetin Ohajo.

Hilari Klinton ka akuzuar Barak Obamën se është duke u shërbyer me metodat e republikanëve.

Barak Obama ka përgënjeshtruar këto akuza.

Para zgjedhjeve në Ohajo dhe Teksas, që mund të jenë vendimtare, prin Hilari Klinton me 44 për qind të votave para Barak Obamës me 43 për qind të votave.
XS
SM
MD
LG