Ndërlidhjet

Medvedev ftohet në Kinë


Presidenti kinez, Hu Xhintao ka uruar Dimitri Medvedevin për fitoren në zgjedhjet presidenciale ruse dhe e ka ftuar për të vizituar Kinën së shpejti.
Dy vendet kanë shprehur gatishmërinë për të rritur bashkëpunimin dypalësh.
XS
SM
MD
LG