Ndërlidhjet

Shqipëri: Bie helikopteri


Ministria e Mbrojtjes dhe ajo e Punëve të Brendshme në Shqipëri bëjnë të ditur se një helikopter është rrëzuar në mëngjes, në lartësitë e masiveve malore, në Veri të vendit.

Sipas burimeve ende te pakonfirmuara bëhet fjalë për një helikopter ushtarak të NATO-s, që kontrollon kufirin mes Shqipërisë e Kosovës.

Disa helikopterë dhe ekipe shpëtimi kanë mbërritur në vendin e ngjarjes.
XS
SM
MD
LG