Ndërlidhjet

Në Bagdad u vranë pesë ushtarë amerikanë


Ushtria e Shteteve të Bashkuara njoftoi se pesë ushtarë të saj janë vrarë dhe tre të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës, sot, në Bagdadin qendror. Është plagosur edhe përkthyesi i tyre irakian.

Ushtarët po ecnin rrugës kur afër tyre një sulmues e aktivizoi eksplozivin që e kishte në bel.
XS
SM
MD
LG