Ndërlidhjet

Eliot Speitzer paraqiti dorëheqje


Guvernatori i Nju Jorkut, demokrati Eliot Spitzer, sot ka dhënë dorëheqje për shkak të akuzave se kishte kontakte me një prostitutë. Republikanët ishin kërcënuar se do të kërkonin shkarkimin e tij, nëse ai nuk jep dorëheqje. Zoti Spitzer, që është i martuar dhe ka tri vajza, dje ka kërkuar falje për ato që ai i cilësoi si "dështime private".
XS
SM
MD
LG