Ndërlidhjet

Grupi irakian kërkon mbikëqyrjen e OKB-së


Një grup i liderëve fisnorë, i intelektualëve dhe i ish politikanëve kanë kërkuar nga Kombet e Bashkuara që ta marrë kontrollin ndaj Irakut. Në një letër dërguar sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Ban Ki-moon, ky grup shkruan se nën mbikëqyrjen e Kombeve të Bashkuara, procesi politik i Irakut do të lëvizte në mënyrë korrekte.
XS
SM
MD
LG