Ndërlidhjet

Viktima të reja në Afganistan


Zyratarët provincialë thonë se forcat speciale amerikane kanë vrarë gjashtë civilë, përfshirë një grua dhe dy fëmijë, në operacionin afër kufirit afgan.

Forcat amerikane njoftojnë se në shënjestër të forcave speciale kanë qenë militantët talebanë.

Në njoftim thuhet se disa talebanë janë vrarë, ndërkaq, trupi i gruas dhe fëmijëve është zbuluar pas sulmit në ndërtesën ku po qëndronin militantët.
XS
SM
MD
LG