Ndërlidhjet

Sulmohet Zona e Gjelbërt në Bagdad


Një mortajë apo raketë ka goditur fuqishëm zonën mbrojtëse "Zona e Gjelbërt" në Bagdad. Nuk është për momentin e qartë për dëmet e mundshme.

Në Zonën e Gjelbërt gjendet Ambasada e SHBA-ve, ajo britanike, Qeveria irakiane dhe mijëra trupa amerikane.
XS
SM
MD
LG