Ndërlidhjet

Lenarçiq: BE nuk është e ndarë rreth Kosovës


Sekretari shtetëror i Sllovenisë për çështje evropiane, Janez Lenarçiq ka deklaruar se Bashkimi Evropian nuk është ndarë rreth çështjes së Kosovës.

"Pritjet ishin që BE-ja të përçahet dhe të grindet rreth kësaj çështjeje, por kjo nuk ndodhi. Kjo pjesërisht është edhe meritë e kryesimit të Sllovenisë dhe mënyrës së zhvillimit të debatit", ka thënë zyrtari slloven, duke iu referuar takimit të fundit të ministrave të Jashtëm të BE-së.
XS
SM
MD
LG