Ndërlidhjet

Rusia i ofron NATO-s përdorimin e territorit


Rusia pritet t'i ofrojë NATO-s të drejtën për të kaluar tranzit në territorin e saj të gjitha materialet jo ushtarake, të dedikuara për misionin e Aleancës në Afganistan.

Zëdhënësi i Kremlinit tha se presidenti rus do t'ia bëjë ofertën NATO-s gjatë samitit të Bukureshtit.

Në Bukuresht Putini do të ndjekë një morri takimesh, përfshi dhe atë të këshillit Rusi-NATO.
XS
SM
MD
LG