Ndërlidhjet

Britania anulon zvoglimin e trupave në Irak


Britania i ka shtyrë planet për tërheqjen e afër 1 mijë e 500 trupave nga Iraku për shkak të trazirave në jug të këtij vendi.

Sekretari i Mbrojtjes, Des Brown tha se për shkak të kujdesit do të ndalin aksionin e tërheqjes së ushtarëve derisa situata në Irak të jetë stabile.

"Në këtë fazë ne synojmë të mbajmë forcat në nivelin e rreth 4 mijëve të cilët në terren do të bashkëpunojnë më forcat e tjera dhe irakianët" tha Brown.
XS
SM
MD
LG