Ndërlidhjet

Irak: Vriten 6 ushtarë amerikanë


Kryengritësit në Irak kanë vrarë gjashtë ushtarë amerikane gjatë 48 orëve të fundit, bëjnë të ditura burimet amerikane.

Në të tjera zhvillime është vrarë një udhëheqës fisnor dhe tre djemtë e tij në fshatin Khalis në verilindje të Bagdadit.
Besohet se vrasjet janë kryer nga Al Kaida.
XS
SM
MD
LG