Ndërlidhjet

Pishtari Olimpik sot në San Francisco


Flaka olimpike do ta bëjë udhëtimin e radhës në San Francisco.

Masat e sigurisë janë shtuar pas protestave kundër politikës kineze në Tibet, të cilat përcollën pishtarin olimpik gjatë rrugëtimit të tij në Britani, Greqi dhe Francë.

Të martën disa qindra njerëz dolën në protesta anti-kineze në rrugët e San Franciscos.

Kina tha se "asnjë forcë" nuk mund ta ndalë rrugëtimin e pishtarit deri në Pekin.

XS
SM
MD
LG