Ndërlidhjet

Samarxhiq: Kushtetuta e Kosovës – akt ilegal


Ministri për Kosovën në qeverinë e Serbisë, Sllobodan Samarxhiq vlerësoi se miratimi i Kushtetutës së Kosovës është "akt ilegal", sikur që ishte edhe shpallja e pavarësisë së Kosovës më 17 shkurt.

Sipas tij, nga pikëpamja e Serbisë, kjo Kushtetutë është "absolutisht jolegale dhe jolegjitime".
XS
SM
MD
LG