Ndërlidhjet

Inaugurohet muzeu i gazetarisë


Në Uashington është hapur muzeu kushtuar gazetarisë dhe lirisë së shtypit që ka kushtuar rreth 450 milionë dollarë.

"Besojmë se ky Newseum (Njuzium) do të paraqetë simbolin e lirisë së mediumeve sëpaku në 100 vitet e ardhshme", ka deklaruar drejtori ekzekutiv i këtij muzeu Çarls Overbaj.

Muzeu është ngritur ndërmjet ndërtesës së Kongresit dhe Shtëpisë së Bardhë.
XS
SM
MD
LG