Ndërlidhjet

Hadley: Diplomaci dhe jo bojkot me Kinën


Bojkoti i mundshëm i ceremonisë së hapjes së Lojërave Olimpike për shkak të politikës së Kinës në Tibet do të ishte largim nga përgjegjësitë.

Stephen Hadley, këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan George Bush tha se të qëndruarit larg është më pak efikas se diplomacia e qetë. Kjo e fundit është mbështetur nga presidenti Bush.

Komentet e Hadleyet janë përgjigje ndaj atyre që kanë kërkuar nga presidenti Bush dhe udhëheqësit e tjerë botërorë të mos marrin pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojërave Olimpike.
XS
SM
MD
LG