Ndërlidhjet

Sot takohen Bush dhe Brown


Kryeministri i Britanisë së Madhe, Gordon Brown vazhdon sot vizitën e tij në Shtetet e Bashkuara.

Ai do të zhvillojë bisedime me presidentin George Bush lidhur me situatën e sigurisë, përfshirë Irakun dhe Iranin. Më pas të dy liderët do të mbajnë një konferencë për shtyp.

Kryeministri britanik do të takojë edhe tre kandidatët për presidentë të SHBA-vë, Barack Obama, Hillary Klinton dhe John McCain. Në këto takime do të bisedohet për marrëdhëniet dypalëshe
XS
SM
MD
LG