Ndërlidhjet

Serbia vendos të mbajë zgjedhjet në Kosovë


Serbia ka njoftuar sot se do të mbajë zgjedhjet lokale në Kosovë, hap ky që kundërshtohet nga Kombet e Bashkuara dhe injoron deklaratën e pavarësisë së Kosovës.
"Vendimi është marrë unanimisht" ka thënë ministri i Tregëtisë, Predrag Bubalo, pas takimit të qeverisë.
XS
SM
MD
LG