Ndërlidhjet

Miqtë e Klintonëve përkrahin Obamën


Ish anëtarët e kabinetit të presidentit Bill Klinton përkrahin Barack Obaman për president të SHBA-ve.

Ekonomisti Robert Reich, një mik i vjetër i Bill dhe Hillary Klinton, ka shërbyer si sekretar pune në kabinetin e Bill Klinton.

Reich ka bërë publik njoftimin në faqen e tij të internetit dhe ka thënë se Obama ofron politikat më të mira ekonomike dhe "prezenton mundësinë më të mirë për të krijuar një politikë të re, ku qytetarët do të jenë pjesmarrës aktiv dhe jo vetëm spektatorë cinik".

Barack Obama dhe Hillary Klinton po garojnë për nominimin për presidentë të SHBA-vë nga Partia Demokratike
XS
SM
MD
LG