Ndërlidhjet

Ekuador: 15 të vdekur nga zjarri


Të paktën 15 njerëz e humbën jetën dhe 35 të tjerë u plagosën nga zjarri që shpërtheu në një klub nate në kryeqytetin e Ekuadorit, Quito.

Besohet se zjarri u shkaktua nga fyshekzjarret, të cilat u shkrepën gjatë një pike muzikore.

Në kohën e incidentit, në sallë ndodheshin rreth 300 persona.
XS
SM
MD
LG