Ndërlidhjet

Bush takon sot Mahmud Abasin


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, do të diskutojë projekt-planin për paqen në Lindjen e Mesme me presidentin palestinez Mahmud Abas, sot, në Shtëpinë e Bardhë.

Bush po shpreson për arritjen e një marrëveshjeje paqeje midis Izraelit dhe palestinezëve, para se t'i përfundojë mandati në janar.
XS
SM
MD
LG