Ndërlidhjet

Beham: Perëndimi ka dështuar në Kosovë


Ambasadorja e Serbisë pranë organizatave ndërkombëtare në Vjenë, Miroslava Beham, ka akuzuar perëndimin për, siç ka thënë, dështimin e madh në Kosovë.

Ajo ka mbajtur një fjalim me tone të ashpra në Akademinë Diplomatike të Vjenës. Beham tha se administrata e Kombeve të Bashkuara ka bërë çdo gjë për të thelluar ndarjen midis shumicës shqiptare dhe pakicës serbe pas luftës së vitit 98-99.
XS
SM
MD
LG