Ndërlidhjet

Viktima në Pakistan


Dy persona janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur nga shpërthimi i një bombe në veriperëndim të Pakistanit.

Policia tha se bomba ishte e vendosur në një veturë afër stacionit të policisë.

Muajt e fundit, nuk ka pasur shpërthime në Pakistan që ndërlidhen me militantët islamikë, prej se u formua qeveria e re, e udhëhequr nga partia e liderës së vrarë të opozitës, Benazir Buto.
XS
SM
MD
LG