Ndërlidhjet

Flaka Olimpike u bartë në Seul


Mijëra kinezë kanë mbështetur Lojërat Olimpike në Pekin dhe kanë përshëndetur Flakën Olimpike, derisa ajo po bartej në Seul të Koresë Jugore.

Aktivistët kundër Kinës dështuan në përpjekjet e tyre për ta ndërprerë bartjen e Flakës, por ata ishin të përfshirë në përleshje sporadike me mbështetësit e Kinës, që numerikisht ishin shumë më tepër.

Afro 8 mijë policë ishin vendosur në Seul për ta ruajtur Flakën Olimpike.
XS
SM
MD
LG