Ndërlidhjet

Dënohen 17 persona për trazirat në Tibet


17 persona janë arrestuar me dënime nga tre vjet deri në burgim të përjetshëm, për rolin e tyre gjatë trazirave në Tibet në muajin mars.

Këto ishin dënimet e para lidhur me protestat në kryeqytetin tibetian Lasa dhe në pjesë të tjera të Kinës, që kundërshtonin hapur qeverisjen kineze të Tibetit.

Informacionet e mësipërme bëhen publike nga mediat shtetërore kineze.
XS
SM
MD
LG