Ndërlidhjet

Nesër fillon dialogu me Dalai Lamën


Qeveria e Tibetit në ekzil ka pohuar se bisedimet ndërmjet zyrtarëve kinezë dhe emisarëve të Dalai Lamës do të fillojnë të dielen, në qytetin Shenzhen të Kinës.

Muajin e kaluar, Pekini ofroi rihapjen e dialogut me Dalai Lamën, një lëvizje që u cilësua si përgjigje presionit global kundër represionit kinez në Tibet.

Pavarësisht takimit të nesërm, shtypi kinez vazhdon ta akuzojë Dalai Lamën, për tentim të sabotimit të Lojërave Olimpike.
XS
SM
MD
LG