Ndërlidhjet

Turqia tha se ka vrarë 150 militantë kurdë


Armata e Turqisë tha se në sulmet e fundit kundër kryengritësve kurdë në veri të Irakut janë vrarë 150 militantë.

Sulmet ajrore i shënjestruan pozicionet e kryengritësve në rajonin malor Qandil, rreth 100 km nga kufiri i Turqisë.

Ushtria tha se bombardimet, të cilat përfunduan të premten, shkatërruan një ngrehinë të kryengritësve dhe një qendër të komunikimit.
XS
SM
MD
LG