Ndërlidhjet

SHBA dërgon ndihma në Birmani


Shtetet e Bashkuara pritet që sot të nisin ndihmat humanitare për viktimat e ciklonit shkatërrues në Birmani.

Dërgimi i ndihmave vjen pas negociatave midis Shteteve të Bashkuara dhe Birmanisë, regjimin ushtarak të së cilës Uashingtoni e ka kritikuar vazhdimisht për abuzimin e të drejtave të njeriut.
XS
SM
MD
LG