Ndërlidhjet

Bush i kërkon ndjesë al Malikit


Presidenti amerikan George Bush i ka kërkuar ndjesë kryeministrit irakain, Nuri al Maliki rreth incidentit ku ushtari amerikanë ka qëlluar Kuranin.

Edhe autoritetet ushtarake amerikane në Irak i kanë kërkuar flaje për incidentin zyrtarëve irakianë.

Një ushtar amerikan, gjatë stërvitjes më 11 maji të këtij viti, ka përdorur Kuranin, librin e shenjtë të fesë islame, si tabelë qitje. Ushtari në fjalë është larguar nga rradhët e ushtrisë dhe është kthyer në shtëpi.
XS
SM
MD
LG