Ndërlidhjet

Gjykata e Hagës ngre padi ndaj Baton Haxhiut


Gjykata Ndërkombëtare për ish Jugosllavinë ka ngritur padi kundër Baton Haxhiut, publicist, nën akuzën se ka zbuluar identitetin e dëshmitarëve të mbrojtur.

Sipas aktakuzës bëhet e ditur se Baton Haxhiu në një shkrim të tij ka publikur identitetin e një dëshmitari të mbrojtur në rastin Haradinaj, Balaj dhe Brahimaj.
XS
SM
MD
LG