Ndërlidhjet

Medvedev për vizitë në Kazakistan


Dmitry Medvedev filloi turneun e parë si president i Rusisë me vizitën në Kazakistan.

Tema qëndrore të takimit me homologun e tij, Nursultan Nazarbaev, pritet të jenë energjia dhe eksplorimi i hapësirës.

Nga Kazakistani, Medvedev do të udhëtojë nesër për në Kinë, për vizitë dyditore, ku do të takohet me presidentin kinez, Hu Jintao, dhe udhëheqës të tjerë në Pekin.

XS
SM
MD
LG