Ndërlidhjet

KS mbështet marrëveshjen në Liban


Këshilli i Sigurimit i Kombeve të Bashkuara shprehu mbështetje të "fuqishme" për marrëveshjen ndërmjet fraksioneve rivale të Libanit për t'i dhënë fund krizës 18 mujore në vend.

Rezoluta jo-obliguese, e miratuar nga të gjithë 15 anëtarët e këshillit, bën thirrje për zbatimin e të gjitha aspekteve të marrëveshjes ndërmjet qeverisë së Libanit, të mbështetur nga Perëndimi dhe opozitës së Hezbollahut, e cila mbështetet nga Siria dhe Irani.
XS
SM
MD
LG