Ndërlidhjet

Barak: Olmert të japë dorëheqje


Ministri i Mbrojtjes i Izraelit, Ehud Barak i ka bërë thirrje kryeministrit Ehud Olmert që të japë dorëheqje nga posti për shkak të akuzave për korrupsion.

Barak gjithashtu tha se Partia Laburiste mund të tërhiqet nga qeveria dhe të shkaktojë zgjedhje të parakohshme.

Policia është duke hetuar nëse Olmert ka marrë 500 mijë dollarë nga financimet ilegale të fushatës.
XS
SM
MD
LG