Ndërlidhjet

Bahrein : Grua hebreje ambasadore në SHBA


Mbreti i Bahreinit ka emëruar një grua hebreje për ambasadore të këtij vendi në Shtetet e Bashkuara.

Houda Nonoo, një afariste dhe ligjvënëse, besohet të jetë hebreu i parë i një vendi arab, që emërohet si ambasador.

Ajo u emërua me një dekret të Mbretit Hamad bin Isa al-Khalifa. Bahreini, një aleat i Shteteve të Bashkuara, ka popullsi të vogël hebreje.
XS
SM
MD
LG