Ndërlidhjet

NY: Shqiptari viktimë e rënies të vinçit


Ramadan Kurtaj, 27 vjeç, me origjinë nga Peja është personi i dytë që dje e humbi jetën nga rrëzimi i vinçit në qytetin e Nju Jorkut.

Agjencia AP njofton se Kurtaj kishte ardhur në Shtetet e Bashkuara dy vjet më parë dhe jetonte me familjarët e tij në Bronx.

Personi i dytë që humbi jetën është drejtuesi i vinçit, Donald Leo.

Punonjësi i tretë, Simeon Alexis u lëndua rëndë, ndërsa një kalimtar i rastit pësoi lëndime të lehta.
XS
SM
MD
LG