Ndërlidhjet

SHBA: Përmbyllet gara e demokratëve


Përfundon sot faza paraprake e garës për kandidatin e Partisë Demokratike në zgjedhjet e ardhshme presidenciale në Shtetet e Bashkuara.

Dakota Jugore dhe Montana janë dy shtetet ku votohet për kandidatët: Barack Obama dhe Hillary Clinton.

Zgjedhjet presidenciale do të mbahen në nëntor.
XS
SM
MD
LG