Ndërlidhjet

Bllace: Filloi paketimi i kimikateve të rrezikshme


Ekspertët sot kanë filluar t'i paketojnë kimikatet e dyshimta, që rrjedhnin nga kamionët bullgarë në vendkalimin kufitar Bllace, të cilat sipas deklaratës transportonin mall për në Iran.

Qeveria e Maqedonisë tha se kur malli të paketohet do të kthehet mbrapsht në Iran.

Dhjetra policë dhe doganierë dje kërkuan ndihmë mjekësore, ndërsa banorët e fshatit Bllace u kërcënuan se nëqoftëse nuk mënjanohen kamionët, do ta mbyllin vendkalimin kufitar Kosovë-Maqedoni.
XS
SM
MD
LG