Ndërlidhjet

Sulme të reja të Turqisë ndaj caqeve kurde


Turqia tha se aeroplanët e saj ushtarakë kanë sulmuar sot kryengritësit kurdë në Irakun verior.

Në komunikatën e ushtrisë të publikuar në internet nuk janë dhënë detaje tjera për operacionin.

Ushtria turke ka ndërmarrë disa sulme ajërore gjatë këtij viti dhe një operacion tokësor në pjesën veriore të Irakut.

XS
SM
MD
LG