Ndërlidhjet

EURO 2008: Luhen ndeshjet e Grupit B


Sot luhen ndeshjet e dyta në Grupin B, në kuadër të Euro 2008. Kroacia përballet me Gjermaninë, kurse mikpritësja, Austria, luan kundër Polonisë.

Kroacia dhe Gjermania kanë fituar në ndeshjet e para, derisa Austria dhe Polonia nuk kanë asnjë pikë.

Nga ndeshjet e djeshme, Portugalia është ekipi i parë që siguroi kualifikimin, pas fitores 3-1 ndaj Çekisë. Zvicra, bashkorganizatore e kampionatit, u skualifikua pas humbjes së mbrëmshme me Turqinë.
XS
SM
MD
LG